Дельфінарій: хлорована в’язниця

24 червня 2014 р.

Океанаріуму в київському зоопарку не бути - рішення Вищого адміністративного суду України

Укр  Рус
Активісти разом з прокуратурою проти будівництва океанаріуму на базі мавпячого павільйону

Сьогодні, 24 червня, Вищий адміністративний суд України став на сторону прокуратури і захисників дельфінів, анулювавши рішення Київради про будівництво океанаріуму в столиці. Рівно рік тому міська рада прийняла рішення надати дельфінарію «Немо» (а точніше - її підрядної організації «Подих природи») недобудований павільйон для людиноподібних мавп у столичному зоопарку для будівництва на його базі океанаріуму.

Примітка від delfinariy.info
Вищий адміністративний суд України — касаційна судова інстанція по адміністративних справах.Суд займається розглядом справ, пов'язаних із суперечками фізичних або юридичних осіб з суб'єктом владних повноважень із приводу його рішень, дій або бездіяльності.

«Вищий адміністративний суд, на жаль, прийняв позицію прокуратури. Головним приводом для прийняття рішення послужило те, що Київрада, коли приймала рішення, нібито не погодила його з Мінекології. Але Київрада приймала тільки проект будівництва, іншими словами, просто плани. Весь комплекс робіт повинен якось плануватися і Київрада - лише перший крок, вона говорить, що будівництво може бути», - розповідає представник прес-служби «Немо» Людмила Бойченко.

За її словами, компанія хоче побудувати океанаріум на базі недобудованого павільйону для мавп повністю за свої кошти. Приблизна вартість проекту - 70 млн гривень. «Це допоможе поліпшити туристичний бізнес. Доходи зоопарку від океанаріуму - приблизно 1 млн гривень на рік. Відповідно, частина з цієї суми піде до бюджету столиці», - говорить Бойченко.

У свою чергу, активістка Тетяна Андрейшін, яка проти будівництва океанаріуму, відзначає, що рішення Київради незаконно. «Депутати не мали права передавати те, що було зроблено за бюджетні гроші (мавпячий павільйон - ред.) у приватну власність», - говорить вона.

Тетяна вважає, що варто було б задуматися над закриттям навіть наявного в Києві дельфінарію (на проспекті Глушкова), не те, що будувати новий океанаріум. «Умови утримання дельфінів неприйнятні. Вони містяться просто в проточній воді, в яку додана сіль, не в морський. Її везти компанії занадто дорого. Дельфінів, які хворіють, поміщають в надувний басейн, щоб ізолювати від інших. І це для тварини, яка в природі пірнає на 200 метрів у глибину», - пояснює киянка.

Примітка від delfinariy.info
 Відповідно до рішення Господарського суду м. Києва ТОВ «Нерум» забов’язано знести самовільно збудовану нежитлову споруду, яка експлуатується в якості дельфінарію «Немо».
Знос дельфінарію повинен бути розпочатий не пізніше 22 травня 2014 року.

У дельфінарії поки не розробили подальший план дій. Проте зазначають, що продовжуватимуть боротися за будівництво і, можливо, подавати касацію до Верховного суду України. Активісти, в свою чергу, кажуть, що вже практично виграли справу.

«Щоб подати касацію до Верховного суду України, потрібні вагомі підстави. Суд може просто не прийняти їх касацію », - підкреслила Андрейшіна.

За матеріалами: Сегодня.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...