Дельфінарій: хлорована в’язниця

7 листопада 2013 р.

Перевезення білух у Росії: вантажівкою дешевше

Укр  Рус
Від Владивостока до Воронежа майже 10 000 км. Із Владивостока (сел. Лівадія, бухта Середня) у Воронезький дельфінарій везуть двох білух. Везуть у вантажному автомобілі, в одній невеликій ємності.
Від Владивостока до Воронежа майже 10 000 км, часу в дорозі, імовірно, це займає діб 10.

Везуть білух, везуть у вантажівці, вода давно перетворилася в розчин сечі й фекалій. 22 жовтня проїхали приблизно 2/3 шляху, доїхали до міста Богданович Свердловської області. Вирішили воду білухам поміняти. Звернулися в пожежну частину, далі був, як нам представляється, приблизно такий діалог:
- Нам би той, дельфінам водичку змінити.
Пожежники в шоці:
- Яким дельфінам? Ти шо з перепою? Йди проспися.
- Та ні, я не пив, я за кермом. У мене в кузові два дельфіни-білухи…

Розповідає свідок - інженер ООСіП 81 ПЧ Анастасія Лаур: «Рятувальникам треба було викачати воду з «басейну», не заподіявши шкоди дельфінам, а потім у найкоротший термін наповнити його чистою водою. Але виявилося не все так просто, після того як вода була майже викочано один з дельфінів перестав дихати!! Рятувальники застосували професійну кмітливість і швидко наповнили ємність свіжою водою. 
Через деякий час, коли «басейн» був наповнений, дельфін почав дихати».
Пожежник (пожежниця) Лаур у захваті: «… на подяку за свій порятунок дельфіни нагородили своїх героїв радісним лементом! Дельфіни врятовані, а співробітники МНС залишаються на своєму посту, готові в будь-яку хвилину прийти на допомогу нам з вами».
І ось так від Владивостока до Воронежа
Пожежні, без сумніву молодці, так само як, без сумніву, ті, хто перевозить білух в такий спосіб  – мерзотники (це, якщо виражатися культурно). Скільки виїхало білух із Владивостока й скільки в підсумку доїхало до Воронежа, навряд чи ми колись дізнаємося.

Коли на початку цього року в Севастополь і Євпаторію привезли білух із Владивостока й з'явилися відомості, що доставили тварин автомобілем, деякі називали цю інформацію бреднею й ахінеєю. Але от не бредня. Білухи в Росії дешеві, а авіаперевезення дорогі. От і везуть, либонь не всі по дорозі поздихають.

Багато хто з нас чув про бійню дельфінів у Японії, на Фарерських та Соломонових островах. Багато людей у світі обурюються цими звірствами, збирають сотні тисяч й мільйони підписів під петиціями, проводять мітинги, пікетують посольства. А Росія знищує китоподібних не в менших кількостях, тільки робить це не в кривавих бухтах. Видаються квоти на вилови сотень білух, а потім ці білухи мруть у Центрах адаптації, у літаках і вантажівках, у Китайських і інших казахських дельфінаріях. А на наступний рік затверджуються нові ЗПУ (загальний припустимий улов) і видаються нові квоти…

Немає коментарів:

Дописати коментар

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...