Дельфінарій: хлорована в’язниця

13 листопада 2013 р.

Допоможіть зупинити вилов косаток

Укр  Рус
Російський далекосхідний проект по косатке – FEROP (Far East Russia Orca Project) звертається до нас (до кожного з нас):

Друзі, нам потрібна ваша допомога. Увесь попередній рік ми працювали над тим, щоб зупинити затвердження ЗДУ (загальних припустимих уловів) на косаток. Основними нашими доводами були відсутність адекватної оцінки чисельності косаток і присутність популяцій двох екологічних типів (м'ясоїдних і рибоїдних), що не враховується при оцінці ЗДУ. Державна екологічна експертиза погодилася з нашими доводами й запропонувала не ловити косаток в 2014 році. Зараз до нас дійшла інформація, що Росрибальство (Росрыболовство) відхилило цей висновок і збирає нову екологічну експертизу, щоб прийняти зручне для себе рішення. На даному етапі допомогти може тільки суспільний протест.

Будь ласка, напишіть звернення у Росрибальство через форму на їхньому сайті http://fish.gov.ru/appeals/Pages/feedback.aspx

Пропонований текст звернення, але при бажанні ви можете скласти свій власний: 

Звертаю вашу увагу на те, що процедура оцінки загального припустимого улову (ЗДУ) косатки в цей час проводиться з порушенням ст. 2 ФЗ від 20.12.2004 № 166-ФЗ (ред. від 18.07.2011) «Про рибальство й збереження водних біологічних ресурсів». Згідно із зазначеною статтею ФЗ при визначенні правового режиму біоресурсів повинні враховуватися їхні біологічні особливості. Біологічною особливістю косаток є поділ на два репродуктивно ізольовані екотипи, оцінка ЗДУ яких повинна проводитися роздільно.

Із цієї причини експертна комісія державної екологічної експертизи «Матеріалів ЗДУ» у своєму висновку рекомендувала не включати косатку в ЗДУ 2014 р. і ввести заборону на вилучення косаток доти, поки не буде розроблена методика ідентифікації косаток двох різних екотипів і організований контроль над їхнім виловом.

В експертну комісію державної екологічної експертизи входять провідні російські спеціалісти по морських ссавцях, думка яких повинна бути ключовим фактором при визначенні розмірів ЗДУ. У зв'язку із цим я прошу прийняти рекомендації експертної комісії не включати косатку в ЗДУ 2014 р. і ввести заборону на вилучення косаток доти, поки не будуть дозволені проблеми, пов'язані з поділом косаток на дві одиниці запасу водних біоресурсів.

Витратьте, будь ласка, кілька хвилин!

Немає коментарів:

Дописати коментар

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...