Дельфінарій: хлорована в’язниця

23 листопада 2013 р.

Кримський Апеляційний суд розгляне справу про конфіскацію дельфінів

Укр  Рус
28 листопада Апеляційний суд АР Крим розгляне апеляції по справі про конфіскацію морських ссавців з Алуштинського дельфінарію «Немо».

28 листопада 2013 року о 14-00 годині в Апеляційному суді АР Кримм. Сімферополь,  вул. Павленка 2, відбудеться розгляд апеляційних скарг про справи про адміністративне правопорушення щодо директора ТОВ «Нерум» Мерлян О. В., притягнутого Алуштинським міським судом до адміністративної відповідальності за ч. 1, 2, 3 ст. 881 КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення) разом із апеляційною скаргою Державної екологічної інспекції в АР Крим на постанову суду від 10 жовтня 2013 року.

Стаття 88-1 КУпАП. Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах

 Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

 Ті самі дії, вчинені щодо об'єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

 Порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

24 липня 2013 р. Державною екологічною інспекцією в АР Крим було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Нерум» (дельфінарій «Немо») у м. Алушта. Був виявлений факт порушення вимог природоохоронного законодавства в частині утримання й розведення диких тварин, які знаходяться у стані неволі, а саме – 4 чорноморських дельфінів-афалін, 2 морських котиків, 1 морського лева.

Встановлені факти відсутності документів, що підтверджують законність їх придбання, дозволів на утримання тварин у неволі, факти не забезпечення умов тимчасового утримання тварин з метою ізоляції, лікування, переміщення. Керівництвом дельфінарію не здійснювався контроль якості воли басейну, у якому утримувалися тварини, на наявність хвороботворних організмів.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища були складені протоколи про адміністративні порушення й передані до суду.

10 жовтня 2013 року Алуштинський міський суд, за позовом Державної екологічної інспекції в АР Крим, ухвалив визнати винним директора дельфінарію в здійсненні зазначених правопорушень і притягнути його до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень із конфіскацією 4 чорноморських дельфінів-афалін, 2 морських котиків і 1 морського лева на користь Держави. Судове рішення у справі не набрало законної сили, у зв'язку із тим, що по даній справі надійшла апеляційна скарга. Одного з дельфінів, що було конфісковано за рішенням суду, власники дельфінарію вже встигли вивезти до Київського дельфінарію «Немо».

Немає коментарів:

Дописати коментар

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...