Дельфінарій: хлорована в’язниця

7 листопада 2013 р.

Столичний дельфінарій прагнуть закрити через погані умови утримання тварин (відео)

Укр  Рус
Сюжет програми «Подробиці» телеканалу «Інтер» про суд який не відбувся і акцію яка відбулась, із приводу зносу Київського дельфінарію «Немо»: на відео вище та у текстовому викладі нижче.

Столичні екологи сьогодні вкотре зібралися, аби відстояти рішення щодо закриття та знесення Київського дельфінарію і забезпечити належні умови утримання для його мешканців. Судове засідання у скандальній справі було призначене на 10-ту ранку в Апеляційному господарському суді столиці. Продовжить Валерія Мікульська.

Валерія Мікульська, кореспондент:

- Перші повідомлення про закриття столичного дельфінарію з'явилися у газетах ще три роки тому - у 2010-му. Тоді екологам, Міністерству природи та держекоінспекції не сподобались умови утримання тварин. Утім, попри суди та розслідування прокуратури, заклад працює і нині. Більш того - там нещодавно зробили капітальний ремонт і розширили програму.

Нічні романтичні шоу, дайвінг з дельфінами, фотосесії, і при цьому басейни - неприйнятно тісні. Вони не вперше розгортають плакати як протест проти знущання над мешканцями закладу.

- По ночам рисуем, пишем, что можем.

Сьогодні під стіни Апеляційного господарського принесли цього іграшкового дельфіна - його пошили на замовлення. Переконані - він розчулить суддю.

Оксана Костюкевич, зоозахисниця:

- Хотели занести, показать судье, что это игрушка эксплуатируется, а в дельфинарии - настоящие дельфины.

Припинити роботу дельфінарію та знести незаконну будівлю. Це рішення суду, каже організатор акції Віталій, уже давно мають. Утім, бізнесмени його просто ігнорують і всіляко відтягують апеляціями.

Віталій Черняховський, організатор акції:

- Если их не смогли за четыре года снести, то это показатель, я вам скажу. Причем они стоят на территории не коммунальной, а на территории частной фирмы, и даже частная фирма не может их изгнать.

За півгодини до початку суду екологів шокують на прохідній. Засідання не буде, суддя раптово пішов у відпустку. Представник позивача - а нині це інспекція архітектурно-будівельного контролю Києва - небагатослівний. Утім, для нього скасоване слухання - теж сюрприз.

- Вас хтось попереджував, про те, що суд перенесли?

- Ні, нас не попередили.

Без камер, але активістів таки пускають до будинку Феміди. Ось це аматорське відео - наочний доказ. У судді Куксова, який мав розглядати справу дельфінарію, на сьогодні розписаний весь день. Близько десятка слухань.

- Сообщил нам секретарь Куксова. Куксов восьмого ноября появляется на работе. То есть седьмого он в отпуске, а восьмого - на работе.

Коли ж відбудеться засідання - наразі невідомо, секретар судді Куксова повідомила, що питання відкрите. Більш того, уже з'явилося рішення про його заміну.

Валерія Мікульська, Сергій Ведмідь, Новини, телеканал «Інтер»

Немає коментарів:

Дописати коментар

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...