Дельфінарій: хлорована в’язниця

26 жовтня 2013 р.

«Нерум» визнав, що Київський дельфінарій «Немо» має бути знесений

Укр  Рус
«Нерум» визнав, що Київський дельфінарій «Немо» побудований незаконно і має бути знесений.

Визнали вони це в суді, куди подали заяву із проханням призупинити виконавче провадження по знесенню будівлі дельфінарію.

Рішення про знос Київського дельфінарію «Немо» було прийнято Господарським судом міста Києва, ще 30 грудня 2009 року й дотепер, як бачимо, не виконане.

- звільнити самовільно зайняту земельну ділянку, розташовану за адресою: місто Київ, проспект Академіка Глушкова, 9… 
- привести земельну ділянку, розташовану за адресою: місто Київ, проспект Академіка Глушкова, 9 … у придатний для її цільового використання стан, шляхом знесення самовільно збудованих на ній будівель, споруд, та інших об'єктів нерухомості, демонтажу об'єктів рухомого майна і їх вивезення…
З Рішення Господарського суду м. Києва в справі № 30/380 від 30.12.2009

Чому так довго тягли не зрозуміло, але тільки цього року Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження про знос дельфінарію № 36833194. І от коли судові виконавці на бульдозері рушили в путь…, ну або підписали відповідний папірець у свого виконавчого начальства, тоді ТОВ «Нерум» пішов до суду, але не доводити, що земля їх і дельфінарій там стоїть по праву, а просити почекати зі зносом ще хоч рочок (до 1 жовтня 2014). І прохання це аргументували, прикриваючись дельфінами:

На обґрунтування обставин, викладених в зазначеній заяві, Товариство з обмеженою відповідальністю «Нерум» посилається на те, що для транспортування морських ссавців, що перебувають на об'єкті, розташованому на спірній земельній ділянці, необхідний строк не менше чотирьох місяців, оскільки такому транспортуванню передують медичний огляд та карантин.
З Ухвали Господарського суду м. Києва в справі № 30/380 від 22.10.2013

Правда, коли тягнули в травні-червні в Крим, на курортний сезон, тільки що привезених з Японії дельфінів про чотири місяці забули. Коли, у жовтні, по закінченню курортного сезону, дельфінів із Криму вивозили в Київ і інші континентальні дельфінарії, про карантин і чотири місяці не пригадали. Більше того, знаючи про те, що за питання про знос дельфінарію вже взялася виконавча служба, привезли із Криму ще чотирьох дельфінів на додаток до тих двох, які були в Києві. Раніше шістьох дельфінів у маленькому басейні київського дельфінарію ніколи не тримали. Виходить, дельфінів привезли навмисне, як заручників, щоб давити на суд.

І «Нерум» не говорить, навіть у заяві до суду, що дайте нам відстрочку, і ми все зробимо, усе знесемо, вивеземо й приберемо за собою. Ні, вони цього не кажуть. Вони говорять, що зараз ми цього зробити не можемо, тому що в нас дельфіни. Дайте нам відстрочку, до жовтня 2014. А, що в жовтні 14-го? Видно нічого, все, як і раніше. Майже чотири роки на самозахопленій ділянці простояли, зараз, дивишся рочок дадуть, а там ще, бог дасть, скільки-те протримаються.

«У нас всі докумети є і ми відстоюємо своє право, що ми тут знаходимося законно»
З брехні Людмили Бойченко, пресс-секретаря дельфінарію, в інтерв’ю ТСН 21.10.2013

22 жовтня 2013 р. Господарський суд міста Києва, під головуванням судді Ващенко Т. М., розглянув Заяву ТОВ «Нерум» про відстрочку виконання рішення суду «Про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки».

Суддя Тетяна Ващенко, хоч і український суддя, але все-таки жінка. Серце, напевно, здригнулося. У душі, щось там, можливо, стрепенулося. Загалом, зглянулася суддя над дельфінами:

На обґрунтування обставин, викладених в зазначеній заяві, Товариство з обмеженою відповідальністю «Нерум» посилається на те, що для транспортування морських ссавців, що перебувають на об'єкті, розташованому на спірній земельній ділянці, необхідний строк не менше чотирьох місяців, оскільки такому транспортуванню передують медичний огляд та карантин.
З Ухвали Господарського суду м. Києва в справі № 30/380 від 22.10.2013

Рік, який просив «Нерум», правда не дала, але сім місяців для підготовки дельфінів виділила. Знос дельфінарію відстрочено до 22 травня 2014.

Але, знос дельфінарію відстрочено до 22 травня 2014 за позовом власника земельної ділянки – ДП «Ардал». А є ж щє й інший позов і інше Рішення суду про знос цього ж дельфінарію. 20 серпня 2013, цей же Київський Господарський суд, задовольнив позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) про знос Київського дельфінарію «Немо». Дельфінарій ухвалили знести. Власник дельфінарію ТОВ «Нерум», подав апеляцію, розгляд, якої призначено на 7 листопада. І у випадку розв'язання негативного для «Нерума» і позитивного для ДАБК дельфінарій повинні будуть знести. «Нерум», безсумнівно, буде аргументувати, що в них є відстрочка. І буде умовчувати, що ця відстрочка стосується тільки однієї справи, але не має ніякого відношення до іншої.

Дельфінарій повинен бути закритий, а будівля знесена. І Постанова суду від 22 жовтня це підтверджує. Поки дедлайн – 22 травня 2014, але 7 листопада цю дату можуть змістити й на
більш близький строк.

І, ще, Ухвала господарського суду від 22.10.13, не дає права проводити вистави та інші дельфинотерапії, вона надає право готуватися до вивозу дельфінів і знесення будівлі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...